Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Dni Kultury Żydowskiej

Content

Opis: 

Już po raz trzeci w Bielsku Podlaskim odbędą się Dni Kultury Żydowskiej – My pamiętamy. 13 i 14 września 2019 r. organizuje je Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

Program:

13 września 2019 r. (piątek)

godz.11.00 – modlitwa i odsłonięcie pomnika pamięci Żydów bielskich z fragmentami macew odnalezionych staraniem Fundacji. Zbiórka przy Cmentarzu Żydowskim (ul. Brańska 126).
godz. 12.00 – Żydowskie Święto Świateł – inscenizacja w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim (aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki przy ul. 11 Listopada 6). W trakcie występu degustacja potraw charakterystycznych dla Święta Chanuki.
godz.12.45 – Omówienie starodruków piśmiennictwa judaistycznego ze zbiorów Andrzeja Weresa, a następnie dyskusja.

14 września 2019 r. (sobota)Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Kazimierzowska 14)

godz.13.00 – Pokaz filmu z życia Żydów w Polsce  - przygotowany i omówiony przez Tomasza Wiśniewskiego.
godz. 14.30 – Żydzi w Polsce. Migawki z dziesięciu wieków – pogadanka znanego historyka z Brańska, Zbigniewa Romaniuka.
godz. 15.00 – Dyskusja i zakończenie Dni Kultury Żydowskiej

 

Data wydarzenia: 
13.09.2019 11:00 to 14.09.2019 15:00
Organizator: 
Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

September 2019

M T W T F S S
Events of the day 1 September 2019 (Sunday)
Events of the day 2 September 2019 (Monday)
Events of the day 3 September 2019 (Tuesday)
Events of the day 4 September 2019 (Wednesday)
  • Event of the day 4 September 2019 (Wednesday): Cyrk
  • Event of the day 4 September 2019 (Wednesday): Piłkarska klasa A
5
Events of the day 6 September 2019 (Friday)
Events of the day 7 September 2019 (Saturday)
Events of the day 8 September 2019 (Sunday)
Events of the day 9 September 2019 (Monday)
Events of the day 10 September 2019 (Tuesday)
11
12
Events of the day 13 September 2019 (Friday)
Events of the day 14 September 2019 (Saturday)
Events of the day 15 September 2019 (Sunday)
Events of the day 16 September 2019 (Monday)
Events of the day 17 September 2019 (Tuesday)
Events of the day 18 September 2019 (Wednesday)
19
20
Events of the day 21 September 2019 (Saturday)
Events of the day 22 September 2019 (Sunday)
23
24
25
Events of the day 26 September 2019 (Thursday)
27
Events of the day 28 September 2019 (Saturday)
Events of the day 29 September 2019 (Sunday)
30

Video

More videos
Atrakcje turystyczne Bielska Podlaskiego
Film turystyczny promujący miasto Bielsk Podlaski.Rok 2018.Produkcja Artgraphic Multimedia
Zobacz film

Photo galleries

More photo galleries
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię