Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Delegacja SP5 na Cyprze
15-03-2018

„Piątka” na Cyprze

Od 1 do 7 marca 2018 r. na Cyprze odbywało się kolejne spotkanie partnerów projektu Arts@creativity.eu w ramach programu Erasmus+. Uczestniczyli w nim koordynatorzy, nauczyciele wspierający i uczniowie szkół podstawowych z Polski, Estonii, Słowacji, Litwy, Portugalii, Włoch, Grecji i Cypru.

Szkołę Podstawową nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim reprezentowali: koordynator projektu Beata Lenartowicz, nauczyciele Bożena Oleszko i Mateusz Sadowski oraz uczniowie: Oliwia Wyszyńska, Anna Wróblewska, Filip Pawłowski, Sebastian Dąbrowski, Kacper Kiełsa i Jakub Niewiadomski.

Była to już ósma wizyta partnerska przedstawicieli szkół biorących udział w projekcie. Cypryjska koordynatorka Andri Marcau zapewniła znakomitą opiekę i zajęcia edukacyjne 42 uczestnikom spotkania.

Podczas pobytu na Cyprze delegację z Bielska Podlaskiego czekało wiele atrakcji. 2 marca uczniowie szkoły podstawowej we Frenaros przywitali gości tradycyjnymi tańcami i smakołykami. Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczne, muzyczne i kulinarne. Odbyło się też spotkanie kontaktowe, na którym przedstawiono program zjazdu oraz dokonano bilansu dotychczasowych działań. 3 marca był dniem poświęconym historii i kulturze cypryjskiej, a 4 marca dniem artystycznych inspiracji. 5 marca  zaplanowano wyjazd do Frenaros i wizytę w muzeum mąki. Uczniowie poznali drogę powstawania chleba od nasion po wypiek w piecu chlebowym. Było również spotkanie z gospodarzem miasta, który dokonał prezentacji miejscowości, a także wymiana  okolicznościowych pamiątek.

6 marca  to dzień kulminacyjny spotkania na Cyprze. Rozpoczął się akcją charytatywną na rzecz dzieci potrzebujących w Madagaskarze. Przywiezione przez uczestników spotkania prace plastyczne zostały sprzedane na kiermaszu w szkole cypryjskiej. Kolejny punkt spotkania stanowiły prezentacje artystyczne poszczególnych szkół europejskich łączące piosenkę, taniec, dramę i poezję. Zakończeniem spotkania było wspólne wykonanie okolicznościowego hymnu integrującego  europejskie grupy. Zorganizowano jednocześnie uroczyste wręczenie dyplomów, certyfikatów i pamiątek. 7 marca był ostatnim dniem pobytu na Cyprze uczestników  europejskiego projektu, czasem podsumowań, podziękowań i planów na przyszłość.

Spotkanie grup kontaktowych Erasmus+ na Cyprze stworzyło możliwość pogłębienia  komunikowania się w języku angielskim, wspólnych doznań  artystycznych i kulturowych oraz dostarczyło dużą dawkę pozytywnej energii do podejmowania kolejnych kreatywnych działań w partnerskich szkołach.

Wydarzenie miało miejsce 1-7.3.2018

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Damian

Roman

Izabela

23

sobota

luty 2019

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

luty 2019

p w ś c p s n
Wydarzenia z dnia 1 luty 2019 (piątek)
Wydarzenia z dnia 2 luty 2019 (sobota)
3
Wydarzenia z dnia 4 luty 2019 (poniedziałek)
5
6
7
8
Wydarzenia z dnia 9 luty 2019 (sobota)
10
11
Wydarzenia z dnia 12 luty 2019 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 13 luty 2019 (środa)
Wydarzenia z dnia 14 luty 2019 (czwartek)
15
Wydarzenia z dnia 16 luty 2019 (sobota)
Wydarzenia z dnia 17 luty 2019 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 18 luty 2019 (poniedziałek)
19
Wydarzenia z dnia 20 luty 2019 (środa)
Wydarzenia z dnia 21 luty 2019 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 22 luty 2019 (piątek)
23
Wydarzenia z dnia 24 luty 2019 (niedziela)
25
Wydarzenia z dnia 26 luty 2019 (wtorek)
27
28

Video

Więcej filmów
Atrakcje turystyczne Bielska Podlaskiego
Film turystyczny promujący miasto Bielsk Podlaski.Rok 2018.Produkcja Artgraphic Multimedia
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę