Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Goście z Erasmusa w Bielsku Podlaskim
06-04-2017

Goście z 7 krajów w bielskiej szkole

Nauczyciele z siedmiu krajów odwiedzili Bielsk Podlaski. Ich wizyta była efektem międzynarodowej współpracy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów z europejskimi placówkami oświatowymi w ramach programu Erasmus+.

Piątka realizuje projekt Ars@creativity.eu wspólnie ze szkołami z: Cypru, Estonii, Grecji, Litwy, Portugalii, Słowacji i Włoch. Delegacje z tych krajów gościły w Bielsku Podlaskim przez tydzień: od niedzieli 12 marca do soboty 18 marca 2017 r. Wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem stolicy kraju Warszawy. Przybyłych gości witała szkolna koordynatorka projektu Beata Lenartowicz i wicedyrektor szkoły Maria Duniec. W poniedziałek po południu goście spotkali się na uroczystej kolacji z kadrą pedagogiczną SP 5 w Bielsku Podlaskim.

Wtorek był bardzo pracowity. Na sali gimnastycznej gospodarzy, dwunastu nauczycieli z europejskich szkół miało okazję obejrzeć program artystyczny. Zebranych powitała dyrektor SP 5 Zofia Tymińska, która życzyła gościom miłego pobytu w szkole, mieście i regionie.

- Nasi uczniowie zaprezentowali utwory muzyczne na bum-bum-rurkach, a także piękne ilustracje wokalne i taneczne. Dopełnieniem widowiska była pantomima o legendarnym Bielsku Podlaskim – opowiadają Beata Lenartowicz i Bogusława Niewińska, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim. – Zachwyt publiczności wzbudził pokaz tańca i układ taneczny. Uczniowie z klas młodszych zaprezentowali część artystyczną pod hasłem „Powitanie wiosny”.

Tego samego dnia gości przyjął Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, który opowiedział im o atutach Bielska, a także przybliżył sukcesy naszej oświaty.

Po południu goście uczestniczyli w kreatywnych warsztatach w bielskim  muzeum dotyczących malowania ręcznika i tradycji Podlasia. Spotkali się również z księdzem z Bazyliki pw. Narodzenia NMP i św. Mikołaja oraz zwiedzili świątynię, poznając jej historię. Pracowity dzień zakończył się warsztatami związanymi z technologią informacyjną.

Środa obfitowała w szereg spotkań i szkoleń warsztatowych, w których brali udział też uczniowie. Uczestnicy wizyty zwiedzili też Cerkiew pw. Narodzenia NMP i poznali sztukę sakralną prawosławia. Potem udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie obejrzeli wystawę prac plastycznych uczniów z SP 5.

W czwartek i piątek nauczyciele odbyli wycieczki po Podlasiu – do Białowieży i Tykocina. Goście zobaczyli rezerwat żubrów i Muzeum Przyrodnicze w Białowieży, zwiedzili zamek w Tykocinie, synagogę i muzeum judaistyczne, które wywarło na nich niesamowite wrażenie.

- Spotkanie było bardzo udane, zarówno pod względem wytężonej pracy, jak i rozwoju kulturowego, a poznane miejsca stały się źródłem doskonałej inspiracji artystycznej dla rozwoju sztuki: malarstwa, rzeźby, animacji teatralnych – zapewniają Beata Lenartowicz i Bogusława Niewińska.

Wydarzenie miało miejsce 12-18.03.2017

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Franciszek

Joanna

Kazimiera

21

poniedziałek

sierpień 2017

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Sierpień 2017

p w ś c p s n
1
Wydarzenia z dnia 2 Sierpień 2017 (środa)
Wydarzenia z dnia 3 Sierpień 2017 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 4 Sierpień 2017 (piątek)
Wydarzenia z dnia 5 Sierpień 2017 (sobota)
Wydarzenia z dnia 6 Sierpień 2017 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 7 Sierpień 2017 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 8 Sierpień 2017 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 9 Sierpień 2017 (środa)
10
Wydarzenia z dnia 11 Sierpień 2017 (piątek)
Wydarzenia z dnia 12 Sierpień 2017 (sobota)
Wydarzenia z dnia 13 Sierpień 2017 (niedziela)
14
Wydarzenia z dnia 15 Sierpień 2017 (wtorek)
16
17
Wydarzenia z dnia 18 Sierpień 2017 (piątek)
19
20
Wydarzenia z dnia 21 Sierpień 2017 (poniedziałek)
22
Wydarzenia z dnia 23 Sierpień 2017 (środa)
24
Wydarzenia z dnia 25 Sierpień 2017 (piątek)
Wydarzenia z dnia 26 Sierpień 2017 (sobota)
27
28
Wydarzenia z dnia 29 Sierpień 2017 (wtorek)
30
31

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - filmowe podsumowanie roku 2016
Filmowe podsumowanie roku 2016
Projekt filmowy zaprezentowany podczas spotkania noworocznego Burmistrza Bielska Podlaskiego Jarosława Borowskiego 20 stycznia 2017 roku. Wykonanie - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę