Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Zdjęcie zespołu jako dekoracja sceny
24-11-2017

Jubileusz Fartu i Justyny Porzezińskiej

Studio Piosenki „Fart”, działające przy Bielskim Domu Kultury, świętowało swoje dwudzieste urodziny. Jubileusz był też okazją do uczczenia trzydziestolecia pracy scenicznej założycielki „Fartu” Justyny Porzezińskiej.

Efektowny koncert, który odbył się 18 listopada 2017 r., wypełnił po brzegi widownię Bielskiego Domu Kultury. W jego trakcie zespół i jego soliści udowodnili wszechstronność i wysoką jakość wokalną śpiewającej bielskiej młodzieży. Farciarze zaprezentowali bogaty program, na który złożyły się fragmenty ich koncertów z ostatnich pięciu lat, m.in. standardy polskiej muzyki rozrywkowej, piosenki utrzymane w konwencji dyskotekowej, a także utwory o tematyce religijnej. Powrócili też do swoich początków, czyli piosenki turystycznej. Na scenie można było zobaczyć młody narybek Fartu – dziecięcy zespół „Karuzela” oraz dorosłych podopiecznych Justyny Porzezińskiej z Zespołu Regionalnego „Łuna”.

W trakcie koncertu, na którym obecni byli przedstawiciele władz samorządów: miejskiego, gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, a także delegacja gości z miasta partnerskiego – Kobrynia na Białorusi, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski podziękował Justynie Porzezińskiej za dotychczasową pracę i pogratulował osiąganych sukcesów. Z okazji jubileuszu wręczył jej też nagrodę za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Zespół i jego założycielka otrzymali również mnóstwo gratulacji od uczestników koncertu.

- Cieszymy się, że tak wiele osób zaszczyciło swoją obecnością nasz jubileusz – mówiła Justyna Porzezińska, Kierownik Artystyczna Studia Piosenki „Fart”. – Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za ciepłe słowa, a przede wszystkim naszym przyjaciołom za pomoc, której nam nigdy nie odmawiają. Ten jubileusz nie byłby tak udany, gdyby nie jego sponsorzy, realizatorzy, scenotechnika i wszystkie osoby zaangażowane w jego organizację.

Justyna Porzezińska rozpoczęła swoją pracę w Bielskim Domu Kultury w 1987 r. Najpierw założyła zespół „Dziurawy Wigwam”, a potem „Fart”, przy którym wyrastały kolejne projekty, m.in. „kFARTet” czy „Karuzela”. Zespoły oraz ich soliści zdobywali wiele nagród i wyróżnień na największych młodzieżowych festiwalach w Polsce oraz na Białorusi, Estonii, Łotwie i we Włoszech. Młodzi wokaliści startowali z sukcesami w programach telewizyjnych: „Bitwa na głosy”, „Szansa na sukces”, „The Voice of Poland”. Zespół nagrywał płyty i koncerty „live” w studiach radiowych, a w serii płyt pt. „Teatr Malucha” wystąpił obok takich gwiazd polskiego kina jak: Ewa Błaszczyk, Jolanta Fraszyńska, Piotr Fronczewski, Edyta Jungowska, Wojciech Malajkat, Joanna Trzepiecińska, Zbigniew Zamachowski i Cezary Żak. Na koncertach supportował Afromental, Blue Café, Braci Cugowskich, Brathanki, Ewę Farną i Łzy. Wśród wychowanków Fartu są m.in. piosenkarze: Magdalena Niewińska, Violet Oliferuk i Karol Wróblewski, aktorzy: Julianna Dorosz i Piotr Szekowski czy dziennikarz Sebastian Misiuk.

Fart zaprasza już dziś na koncert wigilijny połączony ze spotkaniem opłatkowym, który odbędzie się 15 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2.

Wydarzenie miało miejsce 18.11.2017

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Michalina

Michał

Piotr

19

piątek

październik 2018

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Październik 2018

p w ś c p s n
1
2
3
4
Wydarzenia z dnia 5 Październik 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 6 Październik 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 7 Październik 2018 (niedziela)
8
Wydarzenia z dnia 9 Październik 2018 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 10 Październik 2018 (środa)
11
Wydarzenia z dnia 12 Październik 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 13 Październik 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 14 Październik 2018 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 15 Październik 2018 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 16 Październik 2018 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 17 Październik 2018 (środa)
18
Wydarzenia z dnia 19 Październik 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 20 Październik 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 21 Październik 2018 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 22 Październik 2018 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 23 Październik 2018 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 24 Październik 2018 (środa)
Wydarzenia z dnia 25 Październik 2018 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 26 Październik 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 27 Październik 2018 (sobota)
28
29
30
31

Video

Więcej filmów
Filmowe podsumowanie roku 2017 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2017 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 14 stycznia 2018 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę