Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Zdjęcie zespołu jako dekoracja sceny
24-11-2017

Jubileusz Fartu i Justyny Porzezińskiej

Studio Piosenki „Fart”, działające przy Bielskim Domu Kultury, świętowało swoje dwudzieste urodziny. Jubileusz był też okazją do uczczenia trzydziestolecia pracy scenicznej założycielki „Fartu” Justyny Porzezińskiej.

Efektowny koncert, który odbył się 18 listopada 2017 r., wypełnił po brzegi widownię Bielskiego Domu Kultury. W jego trakcie zespół i jego soliści udowodnili wszechstronność i wysoką jakość wokalną śpiewającej bielskiej młodzieży. Farciarze zaprezentowali bogaty program, na który złożyły się fragmenty ich koncertów z ostatnich pięciu lat, m.in. standardy polskiej muzyki rozrywkowej, piosenki utrzymane w konwencji dyskotekowej, a także utwory o tematyce religijnej. Powrócili też do swoich początków, czyli piosenki turystycznej. Na scenie można było zobaczyć młody narybek Fartu – dziecięcy zespół „Karuzela” oraz dorosłych podopiecznych Justyny Porzezińskiej z Zespołu Regionalnego „Łuna”.

W trakcie koncertu, na którym obecni byli przedstawiciele władz samorządów: miejskiego, gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, a także delegacja gości z miasta partnerskiego – Kobrynia na Białorusi, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski podziękował Justynie Porzezińskiej za dotychczasową pracę i pogratulował osiąganych sukcesów. Z okazji jubileuszu wręczył jej też nagrodę za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Zespół i jego założycielka otrzymali również mnóstwo gratulacji od uczestników koncertu.

- Cieszymy się, że tak wiele osób zaszczyciło swoją obecnością nasz jubileusz – mówiła Justyna Porzezińska, Kierownik Artystyczna Studia Piosenki „Fart”. – Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za ciepłe słowa, a przede wszystkim naszym przyjaciołom za pomoc, której nam nigdy nie odmawiają. Ten jubileusz nie byłby tak udany, gdyby nie jego sponsorzy, realizatorzy, scenotechnika i wszystkie osoby zaangażowane w jego organizację.

Justyna Porzezińska rozpoczęła swoją pracę w Bielskim Domu Kultury w 1987 r. Najpierw założyła zespół „Dziurawy Wigwam”, a potem „Fart”, przy którym wyrastały kolejne projekty, m.in. „kFARTet” czy „Karuzela”. Zespoły oraz ich soliści zdobywali wiele nagród i wyróżnień na największych młodzieżowych festiwalach w Polsce oraz na Białorusi, Estonii, Łotwie i we Włoszech. Młodzi wokaliści startowali z sukcesami w programach telewizyjnych: „Bitwa na głosy”, „Szansa na sukces”, „The Voice of Poland”. Zespół nagrywał płyty i koncerty „live” w studiach radiowych, a w serii płyt pt. „Teatr Malucha” wystąpił obok takich gwiazd polskiego kina jak: Ewa Błaszczyk, Jolanta Fraszyńska, Piotr Fronczewski, Edyta Jungowska, Wojciech Malajkat, Joanna Trzepiecińska, Zbigniew Zamachowski i Cezary Żak. Na koncertach supportował Afromental, Blue Café, Braci Cugowskich, Brathanki, Ewę Farną i Łzy. Wśród wychowanków Fartu są m.in. piosenkarze: Magdalena Niewińska, Violet Oliferuk i Karol Wróblewski, aktorzy: Julianna Dorosz i Piotr Szekowski czy dziennikarz Sebastian Misiuk.

Fart zaprasza już dziś na koncert wigilijny połączony ze spotkaniem opłatkowym, który odbędzie się 15 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2.

Wydarzenie miało miejsce 18.11.2017

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Jolanta

Łukasz

Olimpia

17

niedziela

grudzień 2017

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Grudzień 2017

p w ś c p s n
Wydarzenia z dnia 1 Grudzień 2017 (piątek)
Wydarzenia z dnia 2 Grudzień 2017 (sobota)
Wydarzenia z dnia 3 Grudzień 2017 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 4 Grudzień 2017 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 5 Grudzień 2017 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 6 Grudzień 2017 (środa)
7
Wydarzenia z dnia 8 Grudzień 2017 (piątek)
Wydarzenia z dnia 9 Grudzień 2017 (sobota)
Wydarzenia z dnia 10 Grudzień 2017 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 11 Grudzień 2017 (poniedziałek)
12
13
14
Wydarzenia z dnia 15 Grudzień 2017 (piątek)
Wydarzenia z dnia 16 Grudzień 2017 (sobota)
Wydarzenia z dnia 17 Grudzień 2017 (niedziela)
18
19
Wydarzenia z dnia 20 Grudzień 2017 (środa)
Wydarzenia z dnia 21 Grudzień 2017 (czwartek)
22
23
24
25
26
27
Wydarzenia z dnia 28 Grudzień 2017 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 29 Grudzień 2017 (piątek)
30
Wydarzenia z dnia 31 Grudzień 2017 (niedziela)
  • Wydarzenie z dnia 31 Grudzień 2017 (niedziela): Sylwester

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - filmowe podsumowanie roku 2016
Filmowe podsumowanie roku 2016
Projekt filmowy zaprezentowany podczas spotkania noworocznego Burmistrza Bielska Podlaskiego Jarosława Borowskiego 20 stycznia 2017 roku. Wykonanie - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę