Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Balony na tle nieba i gołąb
22-06-2016

Podsumowanie 37. Dni Bielska Podlaskiego

Tysiące bielszczan i gości naszego miasta wzięły udział w 37. Dniach Bielska Podlaskiego. Największe tłumy oklaskiwały występy gwiazd weekendowych koncertów, ale dużym zainteresowaniem uczestników i widzów cieszyły się też pozostałe atrakcje tegorocznego święta miasta.

Tym razem Dni Bielska rozpoczęły się już w środę – 1 czerwca, gdy wspólnie świętowaliśmy Dzień Dziecka. Wesołą zabawę rozpoczęło symboliczne przekazanie przez Burmistrza Jarosława Borowskiego kluczy do bram miasta młodzieży, seria zabaw dla najmłodszych oraz prezentacja programów artystycznych bielskich szkół.

Zobacz: Święto Kultury Młodzieży Szkolnej

Na niezwykłe zajęcia zaprosiła też dzieci Pływalnia Miejska „Wodnik”.

Zobacz: Wodnik

Na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Bielska Podlaskiego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców.

Zobacz: lekkoatletyka

Po południu obejrzeliśmy ciekawe spektakle teatralne wystawione w Warsztatach Terapii Zajęciowej Caritasu.

Zobacz: spektakle

Drugi dzień święta miasta rozpoczęliśmy w klimacie rekreacyjno-sportowym. Pływalnia miejska „Wodnik” zaprosiła tym razem na specjalne zajęcia seniorów, w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Prezesa SM w Bielsku Podlaskim, zaś w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się I Turniej Tenisa Stołowego bielskich szkół o Puchar Burmistrza i Starosty Bielskiego. Nieplanowaną atrakcją zmagań pingpongistów był mecz pokazowy z udziałem Burmistrza Jarosława Borowskiego i Starosty Jerzego Sławomira Snarskiego.

Zobacz: tenis stołowy

Najlepsi recytatorzy zmagali się tego dnia podczas siódmej edycji Konkursu Krasomówczego „Orator”, który przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Zobacz: Orator

W Bielskim Domu Kultury odbyło się Międzynarodowe Biennale Twórczości Plastycznej Młodych „Pasje i Talenty 2016”, zaś w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie.

Zobacz: Pasje i Talenty

Zobacz: szkoła muzyczna

Młodzi piłkarze ze szkół podstawowych rywalizowali w piątek rano w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji turnieju „MOSiR Cup”.

Zobacz: MOSiR Cup

O tajemnicach ptaków opowiadał gościom Miejskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Kruszewicz, sławny ornitolog i Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Zobacz: Andrzej Kruszewicz

Po południu na kortach Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego rozpoczęły się Mistrzostwa Miasta Bielsk Podlaski w tenisie ziemnym o Puchar Starosty Bielskiego. Potrwały one aż trzy dni, a puchary wręczono podczas zakończenia turnieju w niedzielę.

Zobacz: tenis ziemny

Głównym akordem piątkowych obchodów była Gala 37. Dni Bielska Podlaskiego, która odbyła się w Bielskim Domu Kultury z udziałem licznych gości z kraju i z zagranicy.

Zobacz: gala

W jej trakcie Burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski wręczył pięć statuetek tura – herbowego symbolu siły naszego miasta. Statuetki przyznano w pięciu kategoriach: Siły Przedsiębiorczości, Siły Sportu, Siły Kultur, Siły Serc i Siły Młodości.

Zobacz: Wspaniali mieszkańcy to siła naszego miasta

W sobotę i niedzielę mogliśmy liczyć na wiele atrakcji i imprez, które od rana odbywały się w Parku Królowej Heleny. Były to m.in.: Międzynarodowy Jarmark Jagielloński, festyn rodzinny Klanzy, wizyta „wioski indiańskiej”, pokaz królików rasowych i drobiu ozdobnego, a nawet pokazy łazika marsjańskiego oraz wykłady astronomiczne w planetarium umiejscowionym w Zespole Szkół z DNJB im. Jarosława Kostycewicza.

Zobacz: atrakcje w parku

W sobotę wiele przyjemności spotkało kibiców piłkarskich. Najpierw mogli oni obejrzeć zmagania dawnych gwiazd bielskiego futbolu podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza, a później dopingować dzisiejszych piłkarzy Tura Bielsk Podlaski podczas ligowej potyczki z MKS-em Mielnik.

Zobacz: oldboje

Zobacz: Tur – Mielnik 3:2

W tym samym czasie w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego rozpoczął się II Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza, którego laureatom nagrody wręczono w niedzielę.

Zobacz: modelarze

Wielkim zainteresowaniem widzów cieszyły się sobotnie koncerty na scenie głównej 37. Dni Bielska Podlaskiego, usytuowanej na ul. Kopernika przed Urzędem Miasta. Po południu rozpoczęły je występy zespołów lokalnych oraz pokazy akrobatyczno-cyrkowe gości z Kobryńskiego Pałacu Kultury na Białorusi.

Zobacz: akrobatki

Wystąpili też nasi goście z Grecji oraz artyści z miast partnerskich.

Zobacz: chór z Grecji

Zobacz: miasta partnerskie

Na scenie zaprezentowali się w koncercie galowym laureaci Konkursu Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”.

Zobacz: Z Podlaskiej Krynicy

Po nich nadszedł czas na wieczór w rytmach disco. Wystąpili kolejno: Magda Niewińska, zespół Fart i zespół Akcent z gwiazdą wieczoru Zenonem Martyniukiem. Sobotnią „dyskotekę” zakończył seans filmowy w Bielskim Domu Kultury.

Zobacz: Magda Niewińska

Zobacz: Fart

Zobacz: Akcent

Niedzielną wesołą zabawę w amfiteatrze i Parku Królowej Heleny od rana zapewnił festyn rodzinny Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zobacz: festyn rodzinny ODK

A już od rana, w Parku Aleksandra Jagiellończyka – Króla Polski, odbywały się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi rywalizowali nie tylko w łowieniu ryb nad zalewem na rzece Lubce przy Górze Zamkowej, ale też w grach i zabawach zręcznościowych.

Zobacz: wędkarze

Tuż po południu w ostatnim meczu drugoligowym zaprezentowały się nastoletnie piłkarki Tura MOSiR-u Bielsk Podlaski, które przez cały rok dzielnie walczyły z dorosłymi rywalkami z Mazowsza, Podlasia, Warmii i Mazur oraz ziemi łódzkiej.

Zobacz: Tur – MUKS 0:4

Niedzielne koncerty na scenie głównej 37. Dni Bielska Podlaskiego przy Urzędzie Miasta rozpoczął Koncert Galowy Laureatów XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta”.

Zobacz: Podlaska Nuta

Później wystąpiły zespoły z miast partnerskich oraz Grecji, a po nich rozpoczął się wieczór rockowy. Efektowny koncert dał „SkaDyktator”, mocne brzmienie zaprezentował zespół „Cochise”, a największe przeboje z 30-lecia swojej kariery scenicznej zagrał szeroko zgromadzonej publiczności „Sztywny Pal Azji”.

Zobacz: SkaDyktator

Zobacz: Cochise

Zobacz: Sztywny Pal Azji

Rozgrzana publiczność mogła wytańczyć się podczas finału 37. Dni Bielska Podlaskiego, którym był efektowny pokaz laserowy.

Zobacz: lasery

37. Dni Bielska Podlaskiego zorganizował Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, a zrealizował Bielski Dom Kultury przy wsparciu sponsorów i patronów święta naszego miasta.

Zobacz: Sponsorzy 37. Dni Bielska Podlaskiego

Zobacz: Patroni Medialni 37. Dni Bielska Podlaskiego

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Bogna

Brygida

23

wtorek

lipiec 2019

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Lipiec 2019

p w ś c p s n
Wydarzenia z dnia 1 lipiec 2019 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 2 lipiec 2019 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 3 lipiec 2019 (środa)
Wydarzenia z dnia 4 lipiec 2019 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 5 lipiec 2019 (piątek)
Wydarzenia z dnia 6 lipiec 2019 (sobota)
7
Wydarzenia z dnia 8 lipiec 2019 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 9 lipiec 2019 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 10 lipiec 2019 (środa)
Wydarzenia z dnia 11 lipiec 2019 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 12 lipiec 2019 (piątek)
Wydarzenia z dnia 13 lipiec 2019 (sobota)
  • Wydarzenie z dnia 13 lipiec 2019 (sobota): Food trucki
Wydarzenia z dnia 14 lipiec 2019 (niedziela)
  • Wydarzenie z dnia 14 lipiec 2019 (niedziela): Food trucki
Wydarzenia z dnia 15 lipiec 2019 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 16 lipiec 2019 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 17 lipiec 2019 (środa)
Wydarzenia z dnia 18 lipiec 2019 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 19 lipiec 2019 (piątek)
Wydarzenia z dnia 20 lipiec 2019 (sobota)
21
22
23
24
25
26
Wydarzenia z dnia 27 lipiec 2019 (sobota)
Wydarzenia z dnia 28 lipiec 2019 (niedziela)
29
30
Wydarzenia z dnia 31 lipiec 2019 (środa)

Video

Więcej filmów
Atrakcje turystyczne Bielska Podlaskiego
Film turystyczny promujący miasto Bielsk Podlaski.Rok 2018.Produkcja Artgraphic Multimedia
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę