Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Piłkarze trzecioligowego Tura Bielsk Podlaski podczas prezentacji w Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski
10-08-2017

Tur zaczyna przygodę z III ligą

W Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski odbyła się oficjalna prezentacja piłkarskiej drużyny Tura, która rozpoczynający się sezon rozgrywa w III lidze polskiej. Klub przedstawił nowych zawodników i najbliższe plany.

- W pierwszym roku naszej gry po awansie chcemy utrzymać się w gronie trzecioligowców – zadeklarował prezes Bielskiego Klubu Sportowego Tur Sergiusz Zinowczyk.

Piłkarzy bielskiego Tura i ich kibiców czeka niezwykła piłkarska przygoda – możliwość zmierzenia się z prawdziwymi tuzami polskiego futbolu i twarzami znanymi z pierwszych stron gazet. W III lidze ich rywalami będą m.in.: czterokrotny Mistrz Polski Widzew Łódź, którego trenerem niedawno został były selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda, a także dwukrotny mistrz kraju Polonia Warszawa, do niedawna dowodzona z fotela prezesa przez innego eksselekcjonera Jerzego Engela. Dużo emocji sprawią też pewnie pojedynki Tura z drugim zespołem aktualnego Mistrza Polski warszawskiej Legii. Inni rywale również będą bardzo mocni, więc nie ma co ukrywać, że Tur nie jest faworytem tych rozgrywek. Jednak chłopcy z Bielska będą mogli zobaczyć z bliska profesjonalny futbol, odwiedzić piękne stadiony i zapisać się w niemal stuletniej historii swojego klubu. A jeśli przy okazji uda im się urwać rywalom parę punktów i strzelić trochę goli, to przygodę tę będzie można uznać za całkiem udaną.

Bielski klub cały czas zwiększa swój budżet i pozyskuje nowych inwestorów. Sponsorem strategicznym Tura nadal pozostanie Miasto Bielsk Podlaski. Sponsorami głównymi Tura będą dwie prężne bielskie firmy: Krex (branża nawozów i paliw) i Energo (importer i dystrybutor węgla). Jak poinformował prezes Zinowczyk, do grona czołowych sponsorów dołączą też inni przedsiębiorcy z Bielska Podlaskiego, m.in.: Naftan i N-Wax, a także Polska Sieć Sklepów Arhelan.

Klub cały czas jest otwarty na współpracę z kolejnymi firmami chcącymi reklamować się na terenie objętym rozgrywkami III ligi, w tym kierującymi swoje oferty do mieszkańców dwóch wielkich miast: Warszawy i Łodzi. Tur rozwija też sieć kibiców-wolontariuszy, którzy mogliby poświęcić swój czas podczas przygotowań do meczów organizowanych w Bielsku Podlaskim. Chętni mogą kontaktować się z klubem i działaczami osobiście oraz poprzez profile Tura na portalach społecznościowych.

Podczas konferencji w Urzędzie Miasta zaprezentowano także sztab szkoleniowy oraz zawodników, którzy wzmocnią skład zwycięzcy ostatniego sezonu podlaskiej IV ligi. Największą gwiazdą jest legendarny snajper Jagiellonii Białystok i były reprezentant Polski – Jacek Bayer, który od kilku tygodni pomaga w prowadzeniu zespołu pierwszemu trenerowi, bielszczaninowi Pawłowi Bierżynowi.

By podjąć rywalizację z silnymi rywalami z III ligi, latem trenerzy Bierżyn i Bayer przetestowali aż 13 nowych kandydatów do gry, z których większość to bardzo młodzi chłopcy. Ósemka z nich została zaprezentowana podczas konferencji prasowej jako nowi piłkarze Tura. W tym gronie znaleźli się: bramkarz Mirosław Dziedzic, obrońcy: Mateusz Maliszewski, Dawid Ostaszewski i Adam Radecki, pomocnik Patryk Niemczynowicz, skrzydłowi: Marcin Fiedorowicz i Szymon Pęza oraz napastnik Paweł Drażba. Co istotne – Niemczynowicz i Fiedorowicz to wychowankowie Tura, którzy powracają do naszej drużyny z zespołów młodzieżowych Jagiellonii Białystok. Z kolei Drażba i Radecki mają na swoim koncie występy w ekstraklasie w barwach białostockiego klubu.

Niestety, kilku zawodników, którymi interesował się bielski klub, nie udało się namówić do gry w Turze, bo wybrali oferty bogatszych rywali. Po stronie ubytków najpoważniejszymi są rezygnacje z gry na poziomie III ligi przez podstawowego obrońcę Przemysława Koźlika i napędzającego ataki Mateusza Jakubowskiego.

Tur startuje do trzecioligowych rozgrywek z pozycji Kopciuszka, ale od czego w futbolu jest ambicja? Zespół budowany od kilku lat przez trenera Bierżyna nie odda łatwo broni, bo ma charakter, co pokazał w zwycięskim sezonie IV ligi. Pierwsze mecze ligowe pokażą na co stać żądną sukcesów młodzież z Bielska. Ważne, by czuła ona wsparcie swoich kibiców nawet wtedy, gdy wyniki nie będą spełnieniem ich marzeń.

Wydarzenie miało miejsce 4.08.2017

Zobacz też: Skarb kibica Tura Bielsk Podlaski – jesień 2017

 

Wyniki Tura Bielsk Podlaski w III lidze polskiej - jesienią 2017:

 

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Magdalena

Milena

Józef

22

niedziela

lipiec 2018

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Lipiec 2018

p w ś c p s n
Wydarzenia z dnia 1 lipiec 2018 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 2 lipiec 2018 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 3 lipiec 2018 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 4 lipiec 2018 (środa)
Wydarzenia z dnia 5 lipiec 2018 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 6 lipiec 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 7 lipiec 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 8 lipiec 2018 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 9 lipiec 2018 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 10 lipiec 2018 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 11 lipiec 2018 (środa)
Wydarzenia z dnia 12 lipiec 2018 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 13 lipiec 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 14 lipiec 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 15 lipiec 2018 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 16 lipiec 2018 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 17 lipiec 2018 (wtorek)
18
19
Wydarzenia z dnia 20 lipiec 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 21 lipiec 2018 (sobota)
22
Wydarzenia z dnia 23 lipiec 2018 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 24 lipiec 2018 (wtorek)
25
Wydarzenia z dnia 26 lipiec 2018 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 27 lipiec 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 28 lipiec 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 29 lipiec 2018 (niedziela)
30
31

Video

Więcej filmów
Filmowe podsumowanie roku 2017 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2017 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 14 stycznia 2018 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę