Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Burmistrz Jarosław borowski wręcza nagrodę kierowniczce organizacyjnej chóru Ninie Bieleckiej
26-11-2019

Wasiloczki mają 55 lat

Chór Pieśni i Tańca „Wasiloczki”, działający przy Bielskim Domu Kultury, obchodził jubileusz 55-lecia.

Z tej okazji w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego imienia Jarosława Kostycewicza odbyły się uroczystości jubileuszowe. Wzięło w nich udział wielu znamienitych gości, w gronie których znaleźli się m.in. Poseł Eugeniusz Czykwin, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, a także samorządów gminnych z Burmistrzem Miasta Bielsk Podlaski Jarosławem Borowskim, Zastępcą Burmistrza Bożeną Teresą Zwolińską i Przewodniczącym Rady Miasta Bielsk Podlaski Andrzejem Roszczenką. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością także przedstawiciele duchowieństwa, a także goście z Białorusi, między innymi: Konsul Republiki Białoruś w Białymstoku Ałła Fiodorowa i Dyrektor Centrum Kultury Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białorusi w Warszawie Ilona Jurewicz.

W trakcie uroczystości wręczono osobom związanym z chórem wiele odznaczeń, medali, odznak i dyplomów nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski przyznał dwie nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury: Pani Ninie Bieleckiej oraz Panu Mikołajowi Fadzinowi.

Chór Pieśni i Tańca „Wasiloczki” współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i włącza się do realizacji projektów kulturalnych związanych z kulturą regionalną i dialogiem z młodym pokoleniem. Zrealizowane projekty to: „Spotkania pokoleń”, „Seniorzy w akcji”, „I tam żyją ludzie”, „Ich świat – naszym światem”. W bieżącym roku „Wasiloczki” realizują projekt „Pół wieku z piosenką białoruską” (warsztaty taneczne i piosenkarskie) dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Chór powstał w 1964 roku z inicjatywy działaczy Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Bielsku Podlaskim. Jego celem jest kultywowanie i pielęgnowanie regionalnych tradycji i folkloru białoruskiego. Jest najstarszym i największym zespołem mniejszości białoruskiej w Polsce. Był wielokrotnie honorowany znaczącymi nagrodami w kraju i zagranicą. Obecnie dyrygentem chóru jest Mikołaj Fadzin z Białorusi, choreografem – Ludmiła Fadzina, a kierownikiem organizacyjnym – Nina Bielecka.

Wydarzenie miało miejsce 23.11.2019

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Angeliki

Honorata

Mikołaj

06

piątek

grudzień 2019

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Grudzień 2019

p w ś c p s n
Wydarzenia z dnia 1 Grudzień 2019 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 2 Grudzień 2019 (poniedziałek)
3
Wydarzenia z dnia 4 Grudzień 2019 (środa)
Wydarzenia z dnia 5 Grudzień 2019 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 6 Grudzień 2019 (piątek)
  • Wydarzenie z dnia 6 Grudzień 2019 (piątek): Gala sportu
Wydarzenia z dnia 7 Grudzień 2019 (sobota)
Wydarzenia z dnia 8 Grudzień 2019 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 9 Grudzień 2019 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 10 Grudzień 2019 (wtorek)
11
12
13
Wydarzenia z dnia 14 Grudzień 2019 (sobota)
Wydarzenia z dnia 15 Grudzień 2019 (niedziela)
16
17
18
19
20
Wydarzenia z dnia 21 Grudzień 2019 (sobota)
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Video

Więcej filmów
Bielsk piaskiem malowany
Prezentacja artystyczna pt. „Bielsk piaskiem malowany” w wykonaniu Tetiany Halicyny, pochodzącej z Ukrainy mistrzyni sztuki animacji piaskowej i malowania światłem. Wydarzenie miało miejsce podczas...
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę