Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Pożyczki za 0% dla przedsiębiorców

Zawartość

Pożyczki za 0% do 500 000 PLN wciąż dostępne – Fundacja wspiera przedsiębiorców z województwa podlaskiego.

Fundusz pożyczkowy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wspiera firmy na każdym etapie prowadzenia działalności. Dostępne są różne formy finansowania dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy.  Nie ma znaczenia jak długo prowadzona jest działalność – liczy się pomysł i plan jego realizacji. Udzielenie każdej pożyczki poprzedza spotkanie z przedsiębiorcą, analiza potrzeb w celu dopasowania najbardziej dogodnej formy i kwoty finansowania.

W celu zapewnienia przedsiębiorcom jak najkorzystniejszych warunków finansowania, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego pozyskuje środki z przeznaczeniem na pożyczki dla firm z różnych źródeł. Są to zarówno środki własne ale również fundusze udostępnione w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego czy też Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Obecnie udzielane są pożyczki z oprocentowaniem 0%, pochodzące ze środków RPO WP w ramach projektu: „Start i rozwój – pożyczki dla mikro małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa podlaskiego”.

Istnieje możliwość uzyskania finansowania na cele inwestycyjne związane z prowadzoną  działalnością gospodarczą (zakup nieruchomości, budowa, rozbudowa, modernizacja, remont, zakup maszyn i urządzeń itp.).

Warunki pożyczki:

  • oprocentowanie 0%
  • maksymalna kwota 500.000 PLN
  • prowizja od 1% do 5% (uzależniona od okresu kredytowania: 1 rok-1%, 2 lata-2%, … 5 lat-5%)
  • okres kredytowania do 60 miesięcy
  • karencja do 6 miesięcy

PFRR realizuje ww. projekt od stycznia 2016 r. Środki przeznaczone na realizację projektu obejmują kwotę 15 000 000 PLN. Zainteresowanie ofertą jest duże. Do dnia dzisiejszego, tj. w ciągu trzech miesięcy, wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń na łączną kwotę niemal 7 mln PLN, co stanowi 50% alokacji.  Fundacja wciąż prowadzi nabór wniosków do projektu. Procedura ubiegania się o pożyczkę jest bardzo prosta – nie ma konieczności przygotowywania biznesplanu ani projekcji finansowych – wystarczy wypełnienie formularzy zamieszczonych na stronie www.pozyczkowy.com.pl i załączenie wymaganych dokumentów. Wnioski rozpatrywane są zgodnie z kolejnością wpływu.

 Od momentu rozpoczęcia funkcjonowania funduszu pożyczkowego zauważalny jest ciągły wzrost zainteresowania pożyczkami dla firm. Warto wspomnieć, że od 2002 roku z oferty funduszu skorzystało ponad 700 przedsiębiorstw i udzielono pożyczek na ponad 50 mln PLN. W 2015 roku kwota pożyczek w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła o 50% a w porównaniu do roku 2013 uległa podwojeniu.

Fundusz Pożyczkowy PFRR udziela pożyczek przedsiębiorcom w różnym stadium funkcjonowania firmy. Większość pożyczek dotyczyła rozwoju lub rozpoczęcia działalności. Dzięki tym środkom powstały miejsca pracy, firmy zdobyły nowe rynki lub rozszerzyły asortyment oferowanych produktów.

Wśród pożyczkobiorców dominują mikro i małe firmy,  które najbardziej potrzebują finansowania zewnętrznego. Ważnym elementem pożyczek PFRR jest doradztwo. Na każdym etapie prowadzenia biznesu przedsiębiorcy mogą zwrócić się do naszych doradców o pomoc.

Jak skorzystać z pożyczki PFRR:

Wszelkie niezbędne dokumenty są dostępne do pobrania na stronie: www.pozyczkowy.com.pl .

W każdej chwili można skontaktować się z doradcą i umówić na spotkanie w biurze PFRR w Bielsku Podlaskim, ul. Mickiewicza 31 pok. 14. Tel. 85 7301842.

Wypowiedzi klientów PFRR:

"Zaproponowano mi tanią pożyczkę. I nie chodzi tylko o oprocentowanie, ale też o sposób spłaty, gdzie mamy karencję półroczną zanim będziemy musieli spłacić pierwszą ratę kapitału. Ze strony (www.pożyczkowy.com.pl) ściągnąłem wszelkie wymagane dokumenty (..........). W ciągu tygodnia dostaliśmy pozytywną odpowiedź. Ogromnym plusem było jeszcze to, że analitycy Fundacji zwrócili nam uwagę na takie aspekty w zawartych przez nas umowach w tym na wynajmy, na które sami nie zwróciliśmy uwagi."

Błażej Bańkowski

Państwo Katarzyna i Błażej Bańkowscy otworzyli Niepubliczne Przedszkole Bajeczka w Mońkach przy wykorzystaniu środków z pożyczki.

"Moja wymarzona Klinika Piękna znajduje się na ulicy Żeromskiego na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku. Powstała dzięki pożyczce, którą wzięłam w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego"

Urszula Ambrożewska

Pani Urszula Ambrożewska skorzystała z pożyczek na finansowanie zakupu lokalu i sprzętu do salonu kosmetycznego.

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Hanna

Julian

Łukasz

18

czwartek

październik 2018

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Październik 2018

p w ś c p s n
1
2
3
4
Wydarzenia z dnia 5 Październik 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 6 Październik 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 7 Październik 2018 (niedziela)
8
Wydarzenia z dnia 9 Październik 2018 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 10 Październik 2018 (środa)
11
Wydarzenia z dnia 12 Październik 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 13 Październik 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 14 Październik 2018 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 15 Październik 2018 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 16 Październik 2018 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 17 Październik 2018 (środa)
18
Wydarzenia z dnia 19 Październik 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 20 Październik 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 21 Październik 2018 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 22 Październik 2018 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 23 Październik 2018 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 24 Październik 2018 (środa)
Wydarzenia z dnia 25 Październik 2018 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 26 Październik 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 27 Październik 2018 (sobota)
28
29
30
31

Video

Więcej filmów
Filmowe podsumowanie roku 2017 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2017 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 14 stycznia 2018 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę